Náš příběh ...

Vše se to stalo tak nějak ... náhodou :)

 Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2020. Příběh se ale začal psát už v roce 2016, kdy jsme si chtěli pořídit aktivního rodinného psa a volba padla na maďarského ohaře krátkosrstého. Po dlouhém hledání se na nás usmálo štěstí a "zbyla" na nás fialová fenka Dixie Majesty Thug. Památná slova která zazněla, když jsme si Dixie brali byla: "Tak já s ní něco zkusím" myšleno zkoušky a výstavy.

 Od té chvíle se nám život nenápadně převrátil tak nějak naruby a začal se točit zejména kolem naší "zrzky". Záhadným způsobem jsme zcela pravidelně začali nosit pouze zeléné oblečení, kupovat naučnou literaturu z minulého století a trávit spoustu času v přírodě, protože není přece nic krásnějšího, než vidět pracovat ohaře,    k čemuž byl vyšlechtěn. Dixie nám byla předávána jako klidná fenka, ktará když jí něco nebaví, tak si prý jde lehnout. Z neznámých důvodů se z ní nakonec stal největší ničitel z celého vrhu :) . Na druhou stranu musíme přiznat, naučila nás mnoho...

 V roce 2019 se naše rodina rozrostla o "dráťandu", tedy fenku maďarského ohaře drátosrstého, Etna z Tałchejów. Etie nám zpestřila život ještě více => protože co je lepšího než jeden maďarský ohař? No přece dva! 

 Postupem času jsme se logicky dostali až do bodu, ke kterému jsme nevědomky směřovali. Založení chovatelské stanice maďarských ohařů ze Šefranického kopce. V roce 2021 se nám podařilo mít vlasní štěnátka, vrh A.